91 818 60 20
504 553 955

Umowa zrzeczenia się dziedzczenia

Okazało się, że mój 90–letni ojciec zaciągnął kilka pożyczek, których nie jest w stanie spłacić. Nie chcę mieć nic wspólnego z tym spadkiem w razie jego śmierci. Co mogę zrobić? (więcej…)

Podatek od czynności cywilnoprawnych

Zamierzam kupić mieszkanie z rynku wtórnego i dowiedziałem się, że poza innymi opłatami muszę zapłacić u notariusza podatek od czynności cywilnoprawnych. W jakiej wysokości? Czy nie może zapłacić go sprzedający? (więcej…)

Umowa majątkowa małżeńska

W 2014 roku otrzymałem w spadku po ojcu zabudowaną domem jednorodzinnym działkę gruntu. Razem z żoną zamieszkujemy w tym domu, jednak chciałbym aby ona również stała się współwłaścicielką tej nieruchomości. Co mogę zrobić? (więcej…)

Testament z wydziedziczeniem

Jestem osobą w starszym wieku i mam syna i córkę. Syn często mnie odwiedza i opiekuje się mną, natomiast córka nie interesuje się moim losem, w dodatku kiedyś okradła mnie i wielokrotnie mi ubliżała. Po mojej śmierci pozostanie tylko moje mieszkanie. Co mam zrobić aby dziedziczył po mnie tylko syn?  (więcej…)

Testament osoby niepełnosprawnej

Od kilku lat mam problemy z chodzeniem, a wyjście z domu stanowi dla mnie duży problem. Czy notariusz może przyjść do mnie do domu abym mogła udzielić pełnomocnictwa córce, a także sporządzić testament? Dodatkowo z powodu wieku mam problem z podpisaniem się. Czy będzie stanowiło to problem? (więcej…)

Darowizna nieruchomości dla dziecka.

Moi rodzice chcieliby mi darować nieruchomość, jednak jestem mężatką i nie chcą oni aby nieruchomość stała się też własnością męża. Co mam zrobić aby darowana nieruchomość była tylko moja. Czy będę musiała zapłacić podatek od darowizny? (więcej…)